Konglomerat Silestone

Romex O on 7 kwietnia, 2021

Z uwagi na szeroką gamę kolorystyczną, konglomerat jest idealnym materiałem stosowanym nie tylko do tradycyjnego wystroju wnętrz ale również do designerskiego wykończenia każdego pomieszczenia.

Na rynku dostępne są również blaty z drobinkami brokatu co w minimalistycznej kuchni daje bardzo ciekawy efekt. Materiały wykonane z tego surowca są nie tylko odporne na wysokie temperatury, ale również na środki chemiczne. Częstym zabiegiem stosowanym przy wykończeniu kuchni jest łączenie np.: blatu kuchennego wraz z parapetem i zlewozmywakiem. Dzięki właściwością konglomeratu możemy go połączyć bezspoinowo, co daje nam wiele możliwości fantazyjnego kreowania naszego wnętrza. Dodatkowym atutem tego materiału jest jego lekkość (jest około 20% lżejszy od kamienia naturalnego) oraz fakt iż przyjmuje on temperaturę otoczenia co sprawia, że, w porównaniu do kamienia naturalnego, jest on ciepły w dotyku.

Silestone jest wykonany w ponad 90% z czystego kwarcu. Dostępny w ponad 80 kolorach i różnych teksturach, jest doskonały do dekoracji wnętrz, zarówno jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, jak i znajdujący zastosowanie na innych powierzchniach.